Wady diety kopenhaskiej


Dieta kopenhaska cieszy się ogromną popularnością. Właściwie to wcale się temu nie dziwię, gdyż dzięki niej udało mi się pozbyć 10 kilogramów w tak krótkim czasie. Gdybym stosowała dietę 1000 kcal na efekty musiałabym poczekać około 3 miesięcy. Nie da się ukryć - efekty są rewelacyjne. Trzeba jednak pamiętać, że wad dieta kopenhaska nie jest pozbawiona. Jest ich kilka, co sprawia, że tego rodzaju kuracja odchudzająca nie jest polecana wszystkim.

Ranking, opinie oraz test - dieta kopenhaska w ujęciu różnych kategorii np. efektów, łatwości prowadzenia, opinii oraz bezpieczeństwa
Sprawdzone i przetestowane - dieta w ujęciu różnych kategorii np. efektów, łatwości prowadzenia, opinii oraz bezpieczeństwa
Ranking, opinie oraz test - Dieta South Beach w ujęciu różnych kategorii np. efektów, łatwości prowadzenia, opinii oraz bezpieczeństwa


Wady diety kopenhaskiej to przede wszystkim niskokaloryczność. Wartość energetyczna, jaką dostarczamy organizmowi nie przekracza 500 kcal. Jest to niemalże 4 razy mniej aniżeli zakłada tabela zawierająca dane związane z dziennym zapotrzebowaniem energetycznym (wartość dla kobiet w wieku 21-59 lat, wykonujących pracę lekką). Dzienna dawka kalorii w diecie kopenhaskiej jest więc dość drastycznie zredukowana. To zaś może wiązać się z towarzyszącym uczuciem głodu. Co gorsza - przedłużenie kuracji odchudzającej bądź stosowanie jej częściej niż raz na dwa lata może stać się przyczyną anoreksji.

Zakończenie kuracji odchudzającej i powrót do dawnych nawyków żywieniowych sprawia, że znów zaczynamy przybierać na wadze i to ze zdwojoną siłą. Efekt jo-jo to kolejne wady diety kopenhaskiej. By uniknąć tego rodzaju działań niepożądanych zleca się więc stosowanie tej diety jako wstęp do odchudzania. Po zakończeniu kuracji, warto ją kontynuować, lecz najlepiej pod okiem dietetyka.
Kolejną wadą jest jej monotonność. Właściwie jemy to samo, co sprawia że dania szybko się nudzą i wywołują niechęć. Co więcej - wraz z pokarmami dostarczamy tych samych witamin i minerałów, co może prowadzić do niedoborów ważnych składników odżywczych. Dlatego też pamiętaj o tym, by podczas kuracji oraz po jej zakończeniu wspomagać się poprzez odpowiednią suplementację.

Do minusów kuracji kopenhaskiej jest to, iż najmniejsze nawet wykroczenie (wypicie kieliszka wina czy zjedzenie batonika) wiąże się z koniecznością przerwania kuracji oraz jej odwleczenie w czasie o kolejne dwa lata.

Pomimo swoich wad, dieta kopenhaska ma również jedną z najważniejszych zalet. Ponieważ już po kilkunastu dniach daje zaskakujące wyniki, można potraktować ją jako wstęp do dalszego etapu pozbywania się zbędnych kilogramów. Ma bowiem działanie motywujące. Gdy osoba odchudzająca się, zauważa efekty, wówczas nie traci chęci na kontynuowanie kuracji. Warto jednak pamiętać, by kolejna dieta była dietą dobrze zbilansowaną i dostarczającą wszystkich niezbędnych witamin i minerałów.